O Mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Gosia Dvořáková, mieszkam za kołem podbiegunowym w północnej Norwegii, a dokładniej w arktycznym miasteczku Bodø, z najukochańszym mężczyzną na planecie Ziemi.

Czym się zajmuję? Na co dzień pracuję ze zdrowiem publicznym w województwie Nordland starając się przybliżać Norwegom ich cudowną naturę i tym samym poprawić ich jakość życia. Każdą wolną chwilę spędzam aktywnie- zarówno w górach jak i na siłowni, gdzie  pracuję również jako trener personalny i lifestyle coach, inspirując ludzi do zmiany życia na lepsze.

Wierzę, że każdy rodzaj aktywności fizycznej to absolutnie najlepszy lek dla ciała i balsam dla duszy! Ponadto, wychodzę z założenia że życie uzależnione jest od naszego podejścia i nastawienia, a dokładniej od mindset’u czyli stanu umysłu. Dlatego moja praca z ludźmi polega nie tylko na treningach fizycznych, ale głównie motywacyjnych, inspirując do wyjścia poza granice własnych możliwości, bo tam dopiero zaczyna się przygoda…zwana życiem bez trzymanki!

Co znajdziesz na blogu?

  • Informacje o AKTYWNYM życiu  za kołem podbiegunowym wraz z ciekawostkami o życiu w Arktyce

  • Dawkę inspiracji, praktycznych rad i propozycji do AKTYWNEGO podróżowania po Norwegii

  • Opis moich AKTYWNYCH podróży wraz z nieokiełznaną pasją do zwiedzania świata

ZAPRASZAM SERDECZNIE ♥

Dlaczego Norwegia?

W 2010 roku wyjechałam na wymianę studencką Erasmus do Bø w południowej Norwegii. Przed wyjazdem nie zdawałam sobie sprawy z tego gdzie w ogóle jadę. Wiedziałam, że jest tu zimno i rośnie trawa na dachu. Oczywiście, zakochałam sie w tym kraju bez pamieci..i nie tylko w tym..

Przystojny słowak, gentelman, o niebywałym humorze, charyźmie i odmiennym spojrzeniu na świat, pokazał mi rąbek zupełnie nieznanego dla mnie dotąd świata.

Po powrocie do ukochanej Polski moje myśli uciekały cały czas do cudownego kraju białych nocy, a przystojny słowak nie pomagał mi o tym zapomnieć, często odwiedzając mnie w stolicy. Długo nie dawałam nam szansy. Broniłam się jak tylko mogłam. Słowak. Z innej kultury. Człowiek z pasją do gór i natury. Teoretycznie nic nie powinno nas łączyć. Zadawałam sobie pytania, jak może przetrwać taki związek? Milion wymówek, dwa lata spędzone na odleglość, tysiące kilometrów przelatanych i listow napisanych, godzin na skype prześmianych… Aż w końcu, jak za dotknięciem czarodziejskiej rożdżki prysnęło. BUM. Wiedziałam, że z nim chcę spędzić nie tylko piątkowy wieczór, ale całą sobotę! Okazało się, że w Warszawie nie ma gór (haha) wiec jeśli chcemy być razem to właśnie moja kolej na to żeby zrobić kolejny krok. Dziewczyna z miasta. Szalenie kochająca swoje życie, pracę, kraj. Patriotka. Postanowiła przeprowadzić się do zimnego kraju połnocy w kierunku miłości. Wtedy nie dawało to żadnego sensu. Przyjaciele mówili że wróce po pół roku.

I co się okazało? Miłość mojego już obecnego meża spowodowała, że sama zostałam zarażona pasją do gór, trekkingów, NATURY oraz odkryłam w sobie wiecznie niezaspokojoną chęć do próbowania nowych rzeczy! W Polsce nienawidzilam śniegu. Tutaj kocham go i cieszę się za każdym razem kiedy spadnie nowa warstwa białego puchu w maju!

Dlaczego Blog?

Nie ma dnia bez znaczenia. Każdy dzień to dar pełen cudów. Każdy człowiek jest niepowtarzalny. Każdy człowiek wpisany jest w odwieczny plan Stworzyciela. Każdy, ma do spełnienia niepowtarzalne zadanie, którego jeśli nie spełni  to świat będzie uboższy, słabszy, ciemniejszy. Będzie na tyle smutniejszy, na ile nie wniesiemy do niego tego, co jest naszym powołaniem!♥

Kocham podróże, zdrowy styl życia i aktywność fizyczną pod każdą postacią! Kocham tańczyć, śmiać się i pić dobrą kawę, kocham życie! Kocham swoją pracę i zarażam wirusem pozytywnej energii wszędzie gdzie tylko się pojawiam. Bo życie to cud.

Kocham Polskę całym sercem, dlatego pragnę podzielić sie pięknem tego cudownego kraju wikingów, szczególnie z Wami moi rodacy. Sama wiem co znaczy mieszkać w stolicy, gdzie rolki wzdłuż Wisły to najbliższy kontakt z naturą. Jeszcze pięć lat temu mieszkałam w samym centrum tętniącej życiem Warszawy i w życiu nie przyszło by mi do głowy, że ja „city-girl”, mogę czerpać radość z męczarni na biegówkach czy ski-turach. To właśnie tutaj, odkryłam, że w naturze człowiek może więcej niż myśli! W naturze odpoczniesz zarówno fizycznie jak i mętalnie. Doładujesz energię. Oczyścisz umysł, a co najważniejsze- zajrzysz w głąb własnego serca i poznasz samego siebie.

Nie zgadzasz się? Twierdzisz, że nie wszyscy są stworzeni do czerpania radości z natury? Też tak myślałm. Obecnie każdy dzień traktuję jak nową przygodę.

Kocham to uczucie kiedy walcząc z bezlitosnymi prawami ”mother nature”, staję się silniejsza. Takiego doświadczenia nie znajdziesz w betonowej dżungli zwanej miastem, niestety. To właśnie ogromna pasja mojego meża, doprowadziła mnie tutaj. Zrozumiałam, że człowiek może więcej niż myśli, że siła ciała, to siła umysłu. Dzięki moim wpisom na blogu, pragnę zabrać Cię na niezapomnianą przygodę szlakiem nieznanych Tobie dotąd zakątków Ziemi i spowodować uśmiech na Twoich ustach.  🙂

Ten blog przedstawia przede wszystkim moje aktywne życie na dalekiej północy. Może to właśnie dzięki jednemu z moich fotoreportaży, zostaniesz zainspirowana/y do tego żeby coś zmienić w życiu, tak jak ja to zrobiłam lub spróbować czegoś nowego, zupełnie innego. Może odkryjesz swoją pasję? Pragnę zachęcić Cie i zainspirować do zrobienia pierwszego kroku w stronę lepszego jutra. Tylko Ty o tym decydujesz, zrób coś! Jeśli nie wiesz jak to zrobić, napisz do mnie, może będę w stanie Ci pomóc. Natomiast jeśli już masz nieokiełznane pragnienie przeżycia niezapomnianej przygody w cudownej Laponii, z radością polecę Ci miejca, które koniecznie musisz zobaczyć i zdradzę rąbka tajemnicy na szaloną, arktyczną przygodę.

Na blogu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania: Co? Gdzie? Jak? i kiedy? Znajdziesz tu moje własne propozycje tras trekkingowych (niedostępne nigdzie indziej), niezbędne informacje dotyczące podróżowania po Norwegii,  praktyczne rady i ostrzeżenia. Ponadto moje własne propozycje miejsc które KONIECZNIE musisz zwiedzić  udając się na odległą północ oraz wskazówki dotyczące planowania AKTYWNYCH wakacji w Norwegii! Już teraz zapraszam na zakładkę życie za kołem podbiegunowym.

Jeśli natomiast planujesz przyjechać na dłużej do Norwegii lub jesteś ciekawy życia za kołem podbiegunowym, masz nieodparte pragnienie dowiedzieć się więcej o pracy, studiach, mieszkaniu, warunkach życia na północy Norwegii. Kliknij tu i zapytaj, z chęcią pomogę.

Miłego oglądania, ciekawego czytania i jeszcze większych refleksji! Enjoy 🙂 <3