Kontakt2020-04-11T11:02:46+02:00

Kontakt

Gosia !

Hej!

Znajdziesz mnie na wszelkich mediach społecznościowych, ale skontaktować się ze mną również możesz bezpośrednio przez maila kontakt@gazelawlaponii.pl

Współpraca

Filmy i Zdjęcia

Jeśli potrzebujesz filmu, zdjęć z dalekiej Północy, na lodowcu, zorzy polarnej czy słońca północnego- Trafiłeś idealnie. Jesteśmy małżeństwem z niespotykaną pasją do outdoor life niezależnie od pogody. Lubimy zarówno letnie jak i zimowe ekspedycje w ciężkich warunkach, a robienie filmów i zdjęć w sztormie to nasza specjalność. Nasze filmy i zdjęcia mogliście zobaczyć zarówno w polskiej telewizji TVN, oraz norweskiej NRK, jak również w wielu innych outdoorowych i górskich czasopismach.

Tester

W 2019 roku zostaliśmy wybrani przez norweską markę Alfa do testowania ich sprzętu w warunkach zimowych za kołem podbiegunowym, których również byliśmy ambasadorami z którymi współpracujemy do dzisiaj. Ponadto, Devold, Bergans i Norska Moda sponsorowali nasze wyprawy w 2018 r.

Place-ment

Poza filmami i zdjęciami, tworzymy przewodniki i poradniki o perełkach Północy, niedostępne nigdzie indziej. Chcesz aby Twój sprzęt widniał na naszych filmach, zdjęciach czy w przewodniku? Koniecznie skontaktuj się z nami.

Eventy

Chciałbyś przyjechać do Norwegii sam albo z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi z pracy po to aby doświadczyć norweskiego fenomenu friluftsliv, czyli oczyszczenia w naturze? Organizujemy parodniowe ekspedycje na biegówkach, wycieczki po lodowcu Svartisen, czy parodniowe wyprawy górskie. Idealne dla wypadów z przyjaciółmi czy teambuildingu w Twojej firmie. Jednak takie wycieczki nie są dla wszystkich, minimalne umiejętności i doświadczenie w górach oraz sprzęt jest wymagany.

Statystyki bloga i SoMe

0
Śledzących media społecznościowe
0
Wyświetlenia stronki w 2019 r.
0
Wyświetlenia filmów

Odbiorcy z podziałem na kraje

Projekty

Aktualne projekty, do których szukamy partnerów:

1
Zimowa i letnia ekspedycja “Sarek - last wilderness” lato 2020, zima 2021

Park narodowy Sarek Został utworzony w 1909 roku, jest najstarszym parkiem narodowym w Europie i sercem światowego dziedzictwa Laponia. Na jego terenie znajduje się ponad 200 szczytów sięgających ponad 1800 m n.p.m również około 100 lodowców. W Parku, szczególnie w dolinie rzeki Rapa, występują wszystkie największe drapieżniki Szwecji, takie jak Niedźwiedź, Rosomak, Ryś i Wilk. Na terenie parku nie ma infrastruktury turystycznej i szlaków turystycznych i Park Narodowy Sarek jest ogólnie bardzo trudno dostępny. Jest to czysta Alaska Europy i ostatnia prawdziwa wilderness.

Sarek bardzo interesuje Zdena już kilka lat i dlatego chce mu poświęcić dwie wyprawy, zarówno letnią jak i zimową. Lato to ciepły okres, chociaż nawet w lipcu może naśnieżyć na szczytach gór. Plan Zdena to wyruszyć na wyprawę w sierpniu, bo wtedy już będzie mniej wody w rzekach po topnieniu oraz mniej komarów. Wyprawa zacznie się z Staloluokta w Parku Narodowym Pajdelanta, dalej pójdzie przez Duottar, doliny Algavagge, Ruohtesvagge i Rapa, Ahpar, Skårki i Rapa do Atkse. Cała trasa to 140 kilometrów, na którą Zdeno liczy 7 dni. Na tej wyprawie można zobaczyć małą kapliczkę przy Alkajvavvre (która znajduje się 4 dni drogi od najbliższej cywilizacji), główne grzebienie Sarku, lodowce, renifery i jak szczęście będzie nam sprzyjać, również możemy zobaczyć niedźwiedzie w dolinie Rapa.

Zimową wyprawę Zdeno planował zrobić już w marcu 2020, ale niestety COVID 19 przesunął jego plany na później. Zimą Zdeno chce zobaczyć Sarek z drugiej strony i wyprawę zacząć z Ritsem. Pod gorami Akka zejdziemy z trasy Padjalentaleden i wyjdziemy do dziczy Sarku i dalej przejdziemy doliną Ruohtasvagge. Jak się uda pogoda wejdziemy na najwyższą górę Parku Narodowego Sarektjåhkka, która ma 2089 m n.p.m.. Następnie, przejdziemy przez kilka dużych jezior, grzebień Gahpo, aż do Saltoluokta na granicy Parku Narodowego Store Sjofallet. Długość trasy to 120 kilometrów i liczymy na nią 8 dni. Trasę pokonamy ekspedycyjnym stylem z saniami i nartami fjellski.

Z obu wypraw Zdeno planuje zrobić film o skarbach Parku Narodowego Sarek i jego niespodziankach przyrodniczych. Film będzie pokazywał nie tylko fragmenty wypraw, piękno natury ale i mówił o znaczeniu Parków Narodowych zarówno dla samej przyrody, jak i dla nas ludzi.

2
“Vivi gotowa na świat” - lato 2020

Obcowanie z naturą jest bardzo istotne dla naszej rodziny. W październiku 2019 powiększyła nam się rodzina i razem z naszą córeczką Vivian planujemy tygodniową wyprawę szlakiem rdzennych mieszkańców Północy- Lapończyków. Celem wyprawy jest “nawiązanie” kontaktu z naturą w pierwszym roku życia naszej córeczki. Poprzez 20 minutowy dokument, chcemy pokazać norweski fenomen FRILUFTSLIV, rolę natury w rozwoju dziecka, oraz znaczenie obcowania z przyrodą w budowaniu relacji całej rodziny. Miejsce wyprawy to Saltfjellet za kołem podbiegunowym w płn. Norwegii, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji w towarzystwie zorzy polarnej.

Dlaczego film ?

Bardzo mało filmów dedykowanych jest tematyce roli natury w rozwoju dziecka i pogłębianiu więzi całej rodziny. Ta wspólna przygoda, wysiłek, przekraczanie swoich dotychczasowych doświadczeń i robienie prostych rzeczy razem budują sporo dobrych emocji. Dlatego film ma inspirować do spędzania czasu z dziećmi w przyrodzie i edukować jak robić to bezpiecznie i z szacunkiem dla natury.

Wychodzimy z założenia, że media społecznościowe można wykorzystać jako narzędzie do zaangażowania innych i zainspirowania do zamiany spędzania czasu wolnego z miasta na góry.

Dlatego chcemy się podzielić tymi dobrymi emocjami i to co daje nam natura z szerszą publiką!

Szacowany odbiór:

Oba filmy będą pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmów górskich, jako część Moutain film Alliance. Dzięki temu filmy będą mogły dotrzeć bezpośrednio do ok .10 000 widzów. Ponadto, chcemy aby były pokazane na polskich festiwalach o tematyce górskiej, takie jak Spotkania z filmem górskim Zakopane, Festiwal Górski Adrenalinium, Krakowski Festiwal Górski, czy Festiwal Górski w Lądek Zdrój.

W drugiej fazie filmy będą dostępne na internecie oraz udostępnione na wszystkich naszych kanałach SoMe oraz będą pokazane na największym polskim festiwalu o Skandynawii Nordic Talking w Gdańsku, którego jesteśmy influencerami. Dzięki temu szacujemy, że filmy dotrą do ponad 100 000 widzów

Jest to wyjątkowa szansa na to aby wesprzeć nasze projekty i stać się częścią ekskluzywnych patronów. Jesteś zainteresowany? Koniecznie skontaktuj się z nami!

Chcesz być częścią projektów?

  • możesz nam pomóc z  profesjonalną audio i video postprodukcją filmu

  • pożyczyć albo darować teleobiktyw 150-600 do aparatu Sony A7iii

  • pomóc z promocją i marketingiem filmu

  • wesprzeć projekty finansowo

Wesprzyj Nas

Cześć tu Gosia i Zdeno! Jesteśmy aktywnym małżeństwem, mieszkającym za kołem podbiegunowym w płn. Norwegii w miasteczku Bodø. Zimowe ekspedycje na biegówkach, skitury i letnie wyprawy w towarzystwie słońca północnego to nasza pasja i życie!

Wesprzyj Nas

O nas w mediach