O Nas

Cześć tu Gosia i Zdeno! Jesteśmy aktywnym małżeństwem, mieszkającym za kołem podbiegunowym w płn. Norwegii w miasteczku Bodø. Zimowe ekspedycje na biegówkach, skitury i letnie wyprawy w towarzystwie słońca północnego to nasza pasja i życie! Razem chodzimy po górach, lodowcach, zjeżdżamy na nartach i żyjemy w duchu norweskiego fenomenu friluftsliv, czyli aktywnie spędzamy czas wolny w przyrodzie.

Z naszych mikro- i makroprzygód tworzymy filmy, blogi, vlogi, wpisy i podcasty, promując ten cudowny region zarówno w Polsce jak i Norwegii. Bo nie ma nic piękniejszego, jak dzielić się swoją pasją z innymi! Ponadto, organizujemy wycieczki i ekspedycje, o których dowiesz się więcej w zakładce oferta.

Gosia !

Cześć, jestem Gosia Dvořáková, od prawie dekady mieszkam za kołem podbiegunowym w arktycznym miasteczku Bodø w płn. Norwegii, z moim szalonym, słowackim mężem i uroczą córeczką Vivian, którą nazywamy Princess of the wilderness.

Czym się zajmuję? Na co dzień pracuję z promocją zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim Nordland poprawiając jakość życia mieszkańcom regionu. Każdą wolną chwilę spędzam aktywnie w górach, cały czas odkrywając nowe miejsca i perełki północy. Moją wiedzą, doświadczeniem i radami z ogromną chęcią dzielę się z odbiorcami, pisząc wpisy, robiąc filmy i udostępniając moje rady na blogu. Na podstawie naszych podróży, eksploracji terenów, i wieloletniego doświadczenia tworzę poradniki i przewodniki, również dostępne na blogu. Jestem zafascynowana norweską ideologią friluftsliv, która jest moją największą inspiracją do wpisów, postów, filmów, podcastów i zdjęć, i bardzo się cieszę, że mogę ją w ten sposób promować w Polsce. Możecie spotkać mnie na festiwalu Nordic Talking w Gdańsku, na którym jestem zarówno prelegentem jak i influencerem.

Zdeno !

Ahoj, tu Zdeno mąż Gazeli i tata Vivi! Z wykształcenia jestem ekologiem, skończyłem studia w górskiej i arktycznej ekologii. W 2020 roku ukończyłem magistra MBA w ekonomii ekologicznej i również kilka lat pracowałem z ochroną parków narodowych w Norwegii. Skandynawski friluftsliv, długa zima i niekończące się góry są powodem, dla których już prawie 10 lat mieszkam w Norwegii, za kołem podbiegunowym. Szaleńczo kochający zimowe sporty, śnieg, skitury, biegówki i ekspedycje, z radością dzielę się tym z odbiorcami tworząc filmy z Północy, które widziało już więcej niż milion ludzi. Ostatni mój film o 160 kilometrowej ekspedycji “Laponia” był wybrany i pokazany na kilka Międzynarodowych Festiwalach Górskich Filmów. Kolejny filmowy projekt, który razem z Gosią planujemy zrobić to “Vivi gotowa na świat”, i “Sarek- the last wilderness” o których możesz przeczytać w zakładce współpraca. Poza filmami, lubię robić zdjęcia w arktycznych i trudnych warunkach, do których używam aparatu Sony A7iii i dron. Moim marzeniem jest domek pod dużymi sosnami na brzegu jeziora z widokiem na góry, gdzie razem z Gazelą, Vivi i przyszłym husky, będziemy mieli basecamp do codziennego życia w naturze

Bodø